• Yeni

Dazer II Ultrasonic Kedi Köpek Kovucu

Referans:

₺2.999,00
Havale İle Ödemelerde %3 İndirim

Ultrasonic Köpek Kovucu

7 metre menzil

Made in USA

Adet

Ürün Açıklaması:

DAZER II; ultrasonik teknolojisi kullanarak, zarar vermeyen fakat rahatsız edici ve yüksek güçte ses çıkartır. Bu ses insanlar tarafından duyulamaz fakat hayvanlar tarafından duyulur. 7 metreye kadar ulaşan, sadece köpekler tarafından duyulan 27000hz. yüksek frekans sesiyle köpekleri yaralamadan sizden uzaklaştırır. Kedi, kurt, tilki, çakal, sansar gibi ultrasonik dalga frekansını algılayan tüm hayvanlarda etkili olacaktır. Dağcılar, avcılar, köpek sahipleri ve saldırgan köpeklerden korunmak isteyen herkes bu ürünü rahatlıkla kullanabilir. Köpeği yaralamadan ve hiçbir zarar vermeden sizden uzaklaştıracaktır. Kanada, İngiltere, İrlanda posta idareleri tarafından resmen kullanılması uygun görülmüştür. Amerikan menşeilidir. 1993 Yılında Amerika da yılın ürünü seçilmiştir. Saldırgan olmayan, istirahat halindeki köpeklerde denemeyiniz. Dazer’in bilinen, pasif, evcil köpeklerde kullanılması önemli bir tepki meydana getirmeyebilir. Dazer’in etkisi sesin yayılmasına dayalıdır ve performansına pek çok faktör etki edebilir. Köpeğe olan mesafe yaşı, mizacı ve eğitimi hayvanın tepkisine etki eder.


Özellikleri:

7 metre uzaklıktaki saldırgan köpeklerin yaklaşmalarını engellemeye yardımcı olur.

Köpek eğitimlerinde yardımcı olabilecek bir üründür.

Hafif ve yüksek dirençli plastik malzemeden üretilmiştir.

Kolay taşımanız için kemer tokası vardır.

Düşük pil durumu göstergesi vardır.

9 Volt pil ile çalışır.

Alkalin pil dahildir.

Amerikan menşeilidir.

120 gr ağırlığa sahip olan hafif bir üründür.

1993 Yılında Amerika da yılın ürünü seçilmiştir.

Kanada, İngiltere, İrlanda posta idareleri tarafından resmen kullanılması uygun görülmüştür.

Saldırgan olmayan, istirahat halindeki köpeklerde denemeyiniz.

Kullanımı:

Saldırgan bir köpeği uzaklaştırmak için 1-2 saniye süreyle düğmeye basıp bırakmanız yeterli olacaktır. İhtiyaç duyulduğu hallerde bu işlem tekrarlanmalıdır. 1-2 saniyeden uzun süreli düğmesine basılması Dazer'in devresine zarar vermektedir. Bu tip arızalanmalar garanti dışıdır.Kovucu Olarak Kullanımı:

Dazeri yaklaşmakta olan kedi veya köpeğe doğrultun.

Düğmeye basıp Dazeri 1-2 saniye çalıştırın. Daha uzun süre basılı tutmayınız.

Kedi köpeği uzaklaştırmak veya durdurmak gerektikçe bunu tekrarlayın.

En iyi netice için Dazer’in önündeki gümüş renkli levhayı kedi veya köpeğe doğrultun. Dazer'in yaygısı yöne bağlıdır, bu yüzden açıyla kullanıldığında etkisi azalır.

Sürekli çalıştırmak yerine 1-2 saniyelik tekrarlanan kullanımlar daha etkili olmaktadır.

Hayvan yüksek frekanslı sesi 7 metre ve daha fazla mesafede duyabilse bile 2-5 metreden kullanımı daha etkili ve daha rahatsız edicidir.

Uzmanların çoğu istenmeyen köpeklerle teması önlemek için en iyi yolun, yaklaşan hayvanla yüzleşmek dönüp koşmamak olduğunda hem fikirlerdir. Köpeğe sabit bakmamak konusunda da insanları uyarmışlardır.

Dazer kullanıcıya güvenli bir saha sağlayıp istenmeyen hayvanların uzaklaştırılmasına yardımcı olur.

Eğitim Aracı Olarak Kullanımı:

Dazer; havlamayı susturmak, evde beslenen kedi köpekleri mobilyadan uzak tutmak, emirleri kuvvetlendirmek gibi eğitme ve şartlandırma amacıyla da kullanılabilir. En iyi netice için Dazer, 2 metre ya da daha fazla mesafede kullanılmalıdır. Takviye ya da kötü davranışı engellemek için dazer, normal sözlü komutlar veya el komutlarıyla birlikte kullanılmalıdır. Tüm eğitimlerde olduğu gibi standart tekrarlama turları ve olumlu takviye uygulamalarını takip edin.


NOT: İlk kullanımda köpeğiniz alandan tamamen uzaklaşabilir. Bu tepki anormal değildir ve hayvanın sesi ve sesin şiddetini tanımasının bir sunucudur. Ses hayvana fiziksel bir zarar vermez.

 

DAZER'in Denenmesi:

Düğme basılıyken, Dazer’in çalıştığını ve pilin iyi durumda olduğunu gösterir. Kırmızı LED parlak ve sürekli şekilde yanacaktır. Eğer LED yanmıyorsa pili yeni bir 9 Volt Alkalin pille değiştirin.Uyarılar:

Dazer’in önündeki gümüş renkli yuvarlak yüzeye dokunmayın. Bu yüzeyin çökertilmesi veya zarar görmesi Dazer’in bozulmasına sebep olabilir.

Dazer köpeklerden korunma ve onları eğitme amacıyla kullanılmak üzere tasarlanmıştır. İnsanlara doğrultulmamalı ve belirtilen tasarımı dışında kullanılmamalıdır.

Dazer; sağır hayvanlar üzerinde etkisizdir ve potansiyel tehlikeli kedi ve köpeklere karşı kullanılırken her zaman ihtiyatlı davranılmalıdır.

Çocuklar Dazer’i bir büyük gözetimi olmaksızın kullanmamalıdırlar.

Dazer yalnızca sorumlu yetişkinler tarafından, uyarılar, ikazlar ve talimatlar göz önüne alınarak kullanılmalıdır.

Dazer kesinlikle insanlara doğrultulmamalıdır.

Alet çalışırken kırmızı pil ışığının yandığını her zaman kontrol edin.

Dazer üreticileri ya da satıcıları ya da tedarikçileri Dazer’in yanlış kullanımı veya verilen talimatlara uyulmaması neticesinde oluşan zarar ve zedelenmelerden sorumlu tutulmazlar.

 

5 Öğeler

aynı kategoride bulunan diğer 9 ürün:

Ürün karşılaştırmaya eklendi.